4.9
(9345)

На ринку є багато кросівок для бігу. Якщо ви новачок у бігу, ви можете спочатку збентежитись. Всі навколо сурмлять, що правильний вибір взуття є ключовим питанням, а доступних моделей десятки, якщо не сотні. Як із цього багатства вибрати правильні  кросівки вам допоможуть досвічині фахівці EXTREM STYLE по посиланю https://extremstyle.ua/ua/catalog/vzuttya-dlya-bigu/filters:pol-2=muzhskoy-2 . Почнемо з того, що не існує такого поняття, як «найкращі кросівки для бігу». Можливо, знайомий хвалить одну марку і каже, що ця компанія робить найкраще. Можливо, ви прочитали десь в оголошенні, що модель та є абсолютно найкраща.

А як щодо кросівок для початківців?

Гарне взуття на початку вашої бігової пригоди допоможе вам уникнути травм і дискомфорту.

Насправді, взуття як для початківця, так і для більш просунутого бігуна не повинно бути дуже різним! Адже обом потрібне зручне спорядження, яке дозволить здоровими долати наступні кілометри. Однак якщо ви дійсно тільки починаєте бігати, варто трохи обмежити свій вибір.Кросівки для бігу 1

Звучить парадоксально, але на практиці все зводиться до того, що новачкові варто уникати екстремальних рішень. Взуття різне, з чудовою амортизацією, але також абсолютно мінімалістичне. Призначений для бігу по полю або по асфальту. Рекомендую «золоту середину», перевірену в багатьох інших сферах життя – тобто для першої пожежі ми не вибираємо взуття з максимальним амортизацією, ні те, що для природного бігу. Якщо ми бігаємо в полі, ми вибираємо взуття з менш агресивним протектором і т. д. Тепер давайте детальніше розглянемо деякі конкретні параметри, на які варто звернути увагу при виборі перших кросівок .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Эффективная Защита от Солнца: Важность и Практические Советы

• ВАГА БІГУНА

Це поширене запитання бігунів, коли мова заходить про бігове взуття для початківців, чи підійде взуття  кросівки для  людини з вагою X. Загалом, чим важчий бігун, тим більша амортизація важлива. Більша вага означає більший тиск і силу (у 2-3 рази більше вашої ваги!), з якою ваше тіло впливає на суглоби та м’язи. Що при вазі в районі 100 кг дає хороший результат. Якщо ці 100 кг ваги – це не м’язи, а жир, і ви багато років не мали зв’язку зі спортом, то ваше тіло (гомілковостопні суглоби, ахілли, стопи, коліна і т.д.) будуть абсолютно не готові до тих навантажень, які ви захочете. піддавати його. Добре підібране взуття з належним рівнем амортизації стане буфером між вашою вагою та землею. І тут ми плавно переходимо до наступного популярного моменту, тобто питання «наскільки амортизує взуття?».

• РІВЕНЬ АМОРТИЗУВАННЯ

Ваша вага тісно пов’язана з амортизацією взуття (я не говорю про важких бігунів із дуже добре підготовленими ногами, які витримують великі навантаження). То що, якщо ви виберете взуття, яке має занадто мало амортизації для вашої ваги? Кількість і щільність амортизаційної піни головним чином відповідає за амортизацію в кросівках. Грубо кажучи, чим менше амортизації має дана модель, тим нижчої якості та/або менше в ній використовується піни. Якщо ви бігаєте у взутті, яке має занадто малу амортизацію, ви просто швидше його «зберете».. Поролони з часом втрачають свої властивості (амортизацію та еластичність), при більшій вазі цей процес відбуватиметься швидше, ніж у випадку з більш легкою доріжкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Ортопедичні матраци на ліжко - як зробити правильний, щоб сон був комфортний

Найчастіше взуття з кращою амортизацією коштує дорожче, ніж взуття з меншою кількістю піни . А оскільки не всі хочуть спочатку витратити багато на кросівки, то порада «важи більше, просто обери взуття з кращою амортизацією» не завжди буде актуальною. Добре, в ідеальному світі ви обираєте взуття незалежно від ціни.

• ІНТЕНСИВНІСТЬ ВПРАВ

Ще один параметр, який варто враховувати, це інтенсивність зусиль. А у випадку з бігунами-початківцями ми більше зосередимося на об’ємі (кількість кілометрів, пробіганих за тренування та кількість тренувань на тиждень – для швидкості прийде час!). Цей параметр у поєднанні з вагою бігуна значною мірою відповідає за швидкість зношування взуття . Чим частіше ви використовуєте взуття, чим довше ви тренуєтеся, тим швидше амортизуюча піна руйнується. Кросівки для бігу 2Якщо ви тільки починаєте займатися бігом, навіть вагою трохи більше, але на початку ви не будете долати занадто великі дистанції (скажімо, 3 рази на тиждень, тренування тривають близько 30 хвилин), тоді ви можете піти вперед і вибрати трохи дешевшу модель з менше амортизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  8 найбільших переваг ІТ-аутсорсингу

 

• ТИП ПОВЕРХНІ (АСФАЛЬТ АБО РЕЛЬЄФ)

Особливо якщо ви бігаєте по м’якій землі! Це ще одна складова рівняння для швидкості зношування піни у кросівках для бігу. Вага бігуна + тренувальний обсяг + рельєф, на якому ви бігаєте = ступінь зносу подушки . Це три найважливіші фактори, також у випадку кросівок для початківців. Варто уникати асфальту через більший удар, який супроводжує ущільнення твердого покриття. Пройшовши однакову дистанцію по асфальту і м’якому грунту, ви відчуєте різницю у втомі ніг, після тренування в лісі вони не будуть такими ущільненими і втомленими. Якщо ви займаєтеся бігом переважно в польових умовах, варто подумати про взуття зі світлим протектором. Навесні і влітку, тобто в основному сухо, взуття для бігу по асфальту з повністю рівним протектором підійде і в лісі. Восени і взимку, тобто в цю «мокру» пору, ви часто будете стикатися з багнюкою в лісах, тоді кросівки для бездоріжжя точно підійдуть краще.

 

 

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.9 / 5. Всього голосів: 9345

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитись: