4.7
(6359)

Валіза – це дуже важливий аксесуар для будь-якого мандрівника, саме тому до його придбання ставляться дуже відповідально. Яка валіза краща — пластикова чи тканинна? Якщо все ж таки пластиковий, то варто взяти модель, де використовується ABS, полікарбонат або поліпропілен? Десяток років тому такої проблеми не стояло, але сьогодні матеріалів багато, тому доводиться добре замислюватися про купівлю (адже тепер валізи і коштують досить дорого). Тому й доводиться вирішувати, що краще.

 

Властивості та переваги валіз з поліпропілену

Якщо виникає питання, що краще поліпропілен або будь-який інший варіант, то необхідно ознайомитися з усіма особливостями даного матеріалу. Візуально відрізнити валізи з поліпропілену від полікарбонату неможливо. А ось навпомацки — трохи реальніше, адже поліпропілен жорсткіший і гірше гнеться.

Що стосується забарвлення, то тут немає обмежень. Це характерно й у питаннях фактури. Однак практично всі моделі із пластику такого типу не мають підкладки (за рідкісним винятком). Але є й низка дуже цікавих достоїнств, в яких відкривається його головна відмінність від інших варіантів:Яка валіза краща: з полікарбонату, ABS пластику або поліпропілену 1

 1. Висока зносостійкість;
 2. Він не боїться ударів чи механічного впливу взагалі;
 3. Не боїться кліматичних дій (дощ, вітер, сніг, температурні перепади).

Варто відразу зазначити, що цей варіант буде важчим, ніж полікарбонат. Але якщо ви не завжди возите валізи заповненими повністю, то відповідь на запитання яка валіза краща з поліпропілену або полікарбонату, одна єдина — перша. Адже цей матеріал не деформується, якщо валіза регулярно використовується з частковим навантаженням.

При цьому вироби із пластику цього типу та полікарбонату мають практично однакові характеристики. Як щодо стійкості до ударів, так і в більшості інших аспектів. Тому рекомендується звертати увагу потреби. І якщо потрібно часто перевозити різні крихкі предмети, краще купити модель з поліпропілену.

Основні характеристики та переваги валіз з полікарбонату

Є ще варіанти, тому відповісти на запитання які валізи краще за пластикові або з полікарбонату, варто оцінивши можливості і цього матеріалу. Він теж синтетичний, створюється із полімерів, плюс має певні унікальні властивості. Щоб вирішити, краще полікарбонат або будь-який інший варіант, варто оцінити переваги першого, а саме:

 1. Вкрай незначна вага;
 2. Висока стійкість до температурних перепадів, сильного морозу або вкрай високих температур (ніякої деформації);
 3. Висока міцність до різних механічних пошкоджень (включаючи падіння чи удари);
 4. Відновлення колишньої форми після деформації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Ланч бокс дитячий: Ідеальний супутник для обіду

Вирішуючи питання, що буде краще — валіза з АБС пластику чи полікарбонат, необхідно пам’ятати, що сам полікарбонат спочатку використовувався у промисловості, коли створювалися міцні та легкі конструкції. Якщо під час виготовлення додати барвник, то колір виробу буде змінений, а це дозволяє отримувати валізи вельми оригінальних забарвлень.

Не дивно, що, вибираючи пластиковий або тканинний варіант, багато хто воліє взяти саме валізи з полікарбонату. Тим більше, що на ринку представлений досить широкий асортимент товарів як за обсягом (від кейсів до величезних валіз), так і за забарвленнями. Але найбільшу популярність набули моделі з полікарбонату, що належать до середніх варіантів за місткістю.

Сьогодні валіза з полікарбонату зустрічається також у дво- та чотириколісному варіанті. Це робить його використання зручнішим і практичнішим, дозволяючи легко перевозити навіть дуже важкі вантажі (якщо говорити про варіанти на 4 колеса), але двоколісні більш надійні та рідше ламаються (якщо це система з коліс, що втоплені в корпус). Однак самі коліщатка мають бути каучуковими або виготовленими з поліуретану.

Яка валіза краща: з полікарбонату, ABS пластику або поліпропілену 2Варто зазначити, що в питанні ABS пластик або полікарбонат останній може похвалитися такими особливостями:

 1. Валіза такого типу мають досить широкий спектр об’єму – від 22 до 140 л включно;
 2. Дуже незначна вага. Маленькі валізи важать лише 1,75 кг або трохи більше, середні близько 2,5 кг, а найбільші — не більше 4 кг (звісно, ​​коли вони порожні);
 3. Значна безпека завдяки використанню кодових замків;
 4. Стійкість до температурних перепадів та морозу;
 5. Висока надійність самої конструкції, що полегшує транспортування крихких речей без ризику пошкодити їх;
 6. Стильний дизайн та широкий спектр кольорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Фальцевая крыша: Символ элегантности и надежности для вашего дома

Вибираючи вироби з полікарбонату або іншого пластику, варто пам’ятати, що перший здатний прослужити набагато довше при мінімальному догляді і дотриманні рекомендацій.

Основні переваги валіз з ABS пластику

Моделі з АБС пластику (повна назва – акрилонітрил-бутадієн-стирол), виготовляються зі спеціальної смоли, вкрай стійкою до ударів і відноситься до термопластичних матеріалів. Вона дуже жорстка, не має високої гнучкості. Однак це не стало на заваді виготовлення сучасних дорожніх аксесуарів, що мають значну довговічність і міцність, включаючи і порівняно невелику вартість. Якщо вибирати валізу з ABC пластику або полікарбонату, то перша буде однозначно дешевше, хоч вона і злегка дорожча за поліпропілен.

Варто розуміти і те, що в питанні полікарбонат або ABS останній обов’язково зміцнюватиметься спеціальними добавками (без них валізи АБС просто не виробляються). А з їх допомогою вага всього виробу істотно знижується, стінки виходять тоншими, але не втрачають своєї міцності. В результаті, при однакових зовнішніх розмірах вони мають більшу місткість. Так що в питанні, яку валізу краще купити – полікарбонат або пластик АБС, останній виграє, якщо потрібно невеликий розмір і максимальна місткість конструкції.

Додаткові переваги:

 1. Дизайн. Якщо потрібен гарний виріб, який виглядає представницько, то в питанні, що краще — валіза з ABS пластику або полікарбонату, однозначно виграє перший варіант. Навіть без додаткового забарвлення або декоративних елементів вони виглядають привабливо та стильно, до того ж виглядають стильно та дорого;
 2. Довговічність. Оскільки сама структура АБС пластика відрізняється, він не втратить свій зовнішній вигляд довгі роки навіть за регулярної експлуатації. Вам важлива зносостійкість? У питанні які валізи краще придбати — пластикові або з полікарбонату, вибирайте третій варіант — АБС, адже він і через три роки виглядатиме новеньким;
 3. Водонепроникність. Найчастіше це питання стає критичним під час виборів. Але тут складно відповісти, що краще полікарбонат або АБС пластик. Будь-який пластик показує однакові результати та не дає промокнути речам. Швидше протікає застібка, ніж вологу пропустить корпус;
 4. Стійкість до регулярних навантажень. А ось тут валізу з АВС пластику виграють у моделей із полікарбонату. Такий виріб не боїться постійного навантаження, так що якщо в кожну подорож ви щільно вкладаєте речі в чемодан, не залишаючи вільного місця, то АБС є кращим;
 5. Широкий спектр кольорів. У цьому питанні валізи з полікарбонату або пластику ABS практично рівні. Матеріал легко набуває будь-якого кольору та форми. Але АБС довше здатний зберегти свій зовнішній вигляд, не змінюючи відтінку під яскравим сонцем. Так що цей варіант добре підходить у тому випадку, якщо вам потрібна хороша валіза на кілька сезонів, і ви не плануєте її міняти роки через три.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Зерновое кофе в Житомире: откройте настоящее кофейное искушение

Висновки

Все ще намагаєтеся зрозуміти, яка валіза краща? Швидше тут треба дивитися на власні переваги та існуючий бюджет. До речі, зверніть увагу, що можна знайти дійсно якісні моделі, виготовлені з гарної фурнітури, якісного пластику, але без логотипів та іншого брендування. Вони дешевші, але не це не означає, що гірше.

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.7 / 5. Всього голосів: 6359

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитись: