Пральна машина – це незамінний предмет у кожному будинку. Жодна сім’я не може без неї обійтись. Але, іноді, на жаль, і вони дають збій, тоді не обійтись без ремонту пралки. Найчастіше поломка пральної машини полягає саме у манжеті люка. Спочатку варто розібратися, яку роль виконує манжета в машинці і як зрозуміти, що проблема саме в ній. Отже, манжета призначена для того, щоб герметично відокремлювати віддушник завантажувального бака протягом стирання речей.
Заміна манжети у пральній машині
Далі, давайте розберемося, у яких випадках потрібна заміна манжети в пральній машині .
Чинники, які можуть вплинути на манжету:
- Природне зношування або пожвавлення гумки.
- Грибок – призводить до ерозії та знищення манжети. Тому бажано переглядати свій апарат на наявність усіляких грибків, хоча б раз на місяць.
- Зношування гуми через додавання в момент стирання різних речовин, які можуть не підходити. Це можуть бути різні порошки або інші засоби для речей.
- Сточування манжети про закриті області машини.
- Зношування манжетки про об’ємні міцні предмети та їх різні прикраси. Наприклад, кеди, футболки з металевими вставками та багато іншого.
- Дефект краю гуми через різке занурення або витягування речей для або після стирання. Не варто намагатися витягнути чи завантажити всі речі за один підхід. Краще вкладайте по дві-три речі поступово, а взуття прати окремо і кілька пар разом.
Як поміняти манжету пральної машини своїми руками
За таких підстав ремонт манжети в пральній машині буде обов’язковим і невідкладним. Далі постає питання, як змінити манжету пральної машини. Ми розповімо, як відбувається заміна манжети люка пральної машини , і ви зможете зрозуміти, як поміняти манжету пральної машини своїми руками.
Отже, спочатку потрібно знати, що пральні машини мають передні завантаження, таким чином поміняти манжету можна не розбираючи сам апарат. Але, варто запастися чималим терпінням і особливою уважністю, оскільки досить багато траплятимуться дрібних деталей у ході цієї роботи.
- Перше, що потрібно зробити – це переконатися, що нова манжета така сама, як і попередня.
- Другою справою. Ми робимо зняття лицьового хомута. Зовнішня кромка гуми вигнутою областю занурена в траншею головної стінки і тримається там за допомогою хомута, найчастіше зробленого із пластику або дроту. Хомут із дроту натягується за допомогою гвинта, спіралей та гаків. А ось пластиковий хомут – проводиться через фіксацію та натяг засувками. Так само і знімаються вони по-різному:
– Пластиковий – можна зняти, якщо притягнути до себе частину, де з’єднуються засувки.
– дротяний знімається за допомогою розкручування гвинтиків або підчепивши викруткою пружину.
- Далі ми робимо зняття прихованої манжети. Для цього потрібно знайти спеціальну позначку на гумі, щоб точно зрозуміти її розташування щодо бака. Це допоможе розподілити нормальний стік та непроникність.
- Після цього давайте займемося підготовкою до заміни гуми ущільнювача в пральній машинці. Спершу потрібно очистити настановні краї бака від всілякого бруду та грибка. Для цього можна використати мильний розчин. Мильний розчин – це тепла вода і зовсім небагато додавання мила. Цей момент допоможе легко встановити нову гуму, оскільки поверхня буде слизькою і це допоможе у подальшій роботі.
- Заміна манжети в пральній машині . Ось ми й дійшли до найголовнішого, тепер нам залишилося правильно натягнути гумку ущільнювача на бак. Насамперед потрібно поєднати позначки самого бака та нової манжети. Далі беремо манжету з прихованого боку і надягаємо її по колу, найзручніше робити це великими пальцями. Після цього потрібно перевірити чи прилягала манжета щільно по всьому периметру.
Як поміняти гумку пральної машини
- Одягаємо прихований хомут. Це ми робимо за допомогою гвинта, якщо він є. А от якщо замість гвинта – пружина, то її варто зафіксувати в первинній стадії натяжки. Для цього знадобиться викрутка, щоб надягання було легшим. Насаджуючи пружину на викрутку вам знадобиться трохи терпимості та уваги. Закінчивши, із цим ми вже наближаємося до кінцевого етапу.
- Повертаємо на місце головний хомут. Цей момент є вже легким, порівняно з попередніми етапами. Так як частина монтажу для проведення робіт відкрита. Для цього нам знадобляться круглогубці, щоб розімкнути і зімкнути всі пружинки та гачки на краях хомута.
- Тепер ми знаємо , як поміняти гумку пральної машини і залишилося тільки перевірити виконану роботу. Для цього виконуємо запуск в режимі полоскання і через три хвилини зливаємо воду. Після цього перевіряємо манжету, нахиливши пральну машину і взявши ліхтарик, щоб не виявилося жодних нових слідів від протікання.
Ось ми й дізналися, як проводиться ремонт і як приклеїти манжету пральної машини.