Купуючи машину, водії сподіваються, що вона відмінно поводитиметься на різних трасах і дозволить з комфортом подорожувати на короткі чи далекі відстані. Але насправді для того, щоб поїздки приносили лише задоволення та були максимально безпечними, необхідно подумати про безліч речей. Окрім справності функціональних вузлів та систем і акуратного водіння велике значення мають характеристики та правильність підбору шин.
Багато автолюбителів недооцінюють вплив гуми на керованість та інші ходові параметри, хоча саме вона виступає сполучним елементом між корпусом авто та дорожнім полотном. Така недбалість призводить до того, що водії не приділяють достатньо уваги підбору покришок і роблять тюнінг без урахування того, як після оновлення автомобіль поводитиметься на трасі. Результат очікуваний – підвищення ризику потрапляння в аварію та дискомфорт для водія та пасажирів. Розберемося, чому параметри шин дійсно важливі, а також дамо поради щодо вибору оптимальних запчастин.
Вплив гуми на поведінку машини
Перше, на що мають звертати увагу покупці при підборі шин на спеціалізованих сайтах на кшталт https://shina.ua/uk/ – це розміри. Вони визначають, наскільки довгим буде гальмівний шлях, а також впливають на керованість. Якщо невдало обрати покришки, існує небезпека:
- Збільшення дистанції та тривалості гальмування. Чим довше машина рухається перед зупинкою, тим вищим є ризик врізатися в інших учасників дорожнього руху, особливо при екстреному гальмуванні.
- Аквапланування, тобто ковзання та занесення машини, які водій не здатний контролювати. Так буває, коли авто заїжджає в глибоку калюжу, і зчеплення з асфальтом різко погіршується. Монтаж шин, які не підходять за габаритами, посилює цей ефект і може провокувати сильні занесення авто, що несе пряму загрозу здоров’ю та життю людей (як водія й пасажирів, так і пішоходів).
- Погіршення керованості у разі невдалого вибору ширини гуми. Якщо шини надто вузькі, то зв’язок коліс і рульового управління буде гіршим, тому доведеться докладати більше зусиль для проходження поворотів. З іншого боку, якщо йдеться про зимові шини, то надто велика поверхня зчеплення знизить тиск на дорогу, що може призвести до занесення. Тому для екстремальних поїздок краще купувати вужчі покришки, а для подорожей у хорошу погоду влітку більше підійде широка гума.
Іноді автолюбителі для поліпшення динамічних показників встановлюють більший типорозмір, ніж рекомендує автовиробник. Справді, це дає змогу прискорити розгін, але для недосвідчених водіїв така новація загрожує неприємними наслідками, адже впоратися з керуванням машиною на високій швидкості їм буде важко. Типорозмір також впливає на рівень комфортності. Збільшені у розмірі низькопрофільні шини роблять автомобіль жорсткішим, отже навантаження на підвіску збільшується. Тому під час подорожей нерівними дорогами водій та пасажири дуже добре відчувають кожну вибоїну.
Відповідальний підхід до вибору гуми
При покупці шин необхідно знайти баланс між керованістю, швидкісними параметрами, естетикою та комфортністю експлуатації транспортного засобу. Тільки тоді подорожі на авто приноситимуть задоволення, а водій з пасажирами зможуть почуватися в безпеці. Найпростіший спосіб підбору гуми – орієнтуватися на рекомендації, які надані у документах на машину. Виробники проводять безліч тест-драйвів та досліджень для того, щоб визначити найбільш підходящі типорозміри для конкретних моделей авто, тому їх поради потрібно враховувати. Також у процесі пошуку треба звертати увагу на умови експлуатації та частоту поїздок, досвідченість водія та фінансові можливості.