Переваг у рекрутингових фірм справді багато. На сайті будь-якого кадрового агенства детально розписані всі плюси співпраці з рекрутерами взагалі та з цією конторою зокрема. Але зазвичай це безликі і вже заїжджені маркетологами визначення – професіоналізм, індивідуальний підхід, великі бази претендентів, гарантії, конфіденційність.
Лідер на ринку України та за кордоном у вирішенні кадрових питань є HR провайдер Rost Group, детальніше з послугою можна ознайомитись на сторінці https://rostoutsourcing.com/ru/about/
1. Пошук без зайвого галасу
Підбір нового кадру – справа делікатна і далеко не завжди керівник може оприлюднити. По-перше, не хочеться, щоб усередині компанії пішли передчасні чутки про наймання нової людини (особливо натомість когось, що ще працює). По-друге, конкурентам про кадрові перестановки або плинність в організації знати зовсім необов’язково. На жаль, коли роботодавець починає пошук співробітників самостійно, він змушений «засвітити» в оголошенні і назву компанії та всі контакти.
Звідси можуть бути проблеми як усередині свого штату, так і на зовнішньому фронті – особливо, якщо справа стосується «хедхантінгу», коли керівник хоче переманити якогось супер-фахівця з компанії-конкурента. Тут вихід може бути лише один – діяти від імені кадрового агентства та не розкривати у публічних оголошеннях про вакансію своїх даних. Рекрутингова компанія, дотримуючись угоди про конфіденційність, посилатиметься на свої контакти як у рекламі вакансії, так і на первинних інтерв’ю з претендентами. Роботодавець збереже інкогніто, а отже, і свою репутацію.
2. Підбір у режимі паніки
Ситуація: бухгалтер сказав керівнику «прощай-вибач» напередодні квартального звіту – катастрофічний випадок із розряду «ааа, ми всі помремо!». Часу обмаль, і потрібно в найкоротші терміни знайти нового фахівця, та ще встигнути присвятити його у всі нюанси. Намагатися шукати самотужки? Якби час дозволяв, можна було б спробувати, але коли вакансія «горить», навряд чи обачний роботодавець ризикуватиме – надто велика ймовірність помилки та збільшення часу на пошук. Швидше за все, вибір буде зроблено на користь співпраці з кадровою агенцією.
І це розумно, адже однією з переваг роботи професійних рекрутерів є якраз швидкість. Фахівці КА обробляють за свою кар’єру сотні подібних замовлень, знають усі алгоритми дій, діють за чітким планом, використовують найкращі практики та найсучасніші методики та тести. У випадку з вакансією, що горить, це якраз те, що треба.
3. Коли потрібен ексклюзив
Навіть якщо з підбором лінійного персоналу роботодавець сяк-так справляється сам, поява складної вакансії на унікального, рідкісного свого роду фахівця може поставити його в глухий кут. Наприклад, коли відкривається нова лінія якогось специфічного виробництва та потрібен професіонал, який має досвід роботи з подібним обладнанням. Або відкрита вакансія передбачає настільки незвичайний функціонал, що навіть складно зрозуміти, до якої професії її віднести та кого шукати – буває таке. А ще буває, що фахівців мало у конкретному регіоні і необхідно проводити пошук по інших містах.
Всі перелічені ситуації – привід звернутися до рекрутингової компанії, яка має входи до різноманітних професійних спільнот, знає, де водяться рідкісні фахівці, розширює мережу зв’язків та корисних знайомств, має представництва в інших регіонах.
4. Психологія – штука тонка
При прийомі на роботу людини оцінюють не лише за її знаннями, уміннями, а й за емоційно-особистісними характеристиками. Цей психологічний аспект дуже важливий, оскільки якщо співробітник не вписується в корпоративну культуру організації, він у ній надовго не затримається. Більше того, часто зустрічаються так звані «латентні неадеквати» – це коли з першого погляду претендент виглядає нормальною людиною, а вже під час роботи раптом з’ясовується, що він трохи ку-ку. На жаль, виявити психологічну стабільність претендента на одній тільки зустрічі досить складно. А ось професійні рекрутери зчитують «облико-моралі» претендента на раз!
Це не означає, що кожен співробітник агентства з підбору персоналу – психолог із скоринками. Просто на озброєнні рекрутерів безліч тестів та інших методів оцінки особистих якостей кандидатів. Тож уже після першої зустрічі фахівець із пошуку кадрів може зробити висновок, наскільки його співрозмовник «в собі», чи подружиться він із колективом, чи комфортно керівнику працюватиме з такою людиною і навпаки.
5. Рекрутинг з економією
На перший погляд здається, що послуги кадрової агенції невиправдано дорогі. Але, як не дивно, роботодавці звертаються до кадрової компанії саме з метою заощадити гроші. Все дуже просто: як правило, час керівника коштує дорого, щогодини – на вагу золота. На завантажених кадровими справами ейчарів це, до речі, також поширюється. Виходить, передаючи функцію підбору співробітників на аутсорс, можна заробити набагато більше.
Аналіз резюме, обдзвонення претендентів, співбесіди, тестування, вибірка фіналістів за підсумками конкурсу, фінальний відбір. Всі ці етапи – справжні пожирачі часу, а якщо підходити до них непрофесійно, можна остаточно загрузнути в рекрутерській рутині і так і не досягти кінцевого результату.
Щоб зрозуміти, чи вигідна і наскільки вам буде співпраця з КА, доведеться звернутися до цифр. Агентство бере за пошуки співробітника від 10% до 15% його річного окладу, при цьому шукає швидко та якісно (якщо, звичайно, ви звернетеся до правильної агенції). А тепер підрахуйте скільки коштує ваш час, який ви замість виконання своїх обов’язків витратите на підбір кадрів. Це втрачені вигоди, яких можна було б досягти, не займись ви дилетантським рекрутингом із вельми сумнівним результатом. Додайте до цих «недоглядів» ще й ту користь, яку міг би вже давати фахівець, який швидко і своєчасно підібрав агентство.
Всі ці фактори наочно пояснюють, чому роботодавці обирають рекрутингові компанії, а не намагаються підбирати персонал самостійно. Насправді причин ще більше – починаючи від великих баз даних, які мають агентства, і закінчуючи особистими діловими зв’язками кожного рекрутера. Отже, все ж таки шукати самому чи витратитися на стороннього рекрутера? Все залежить від конкретного випадку: просто зіставте витрати та вигоди, які принесе те чи інше рішення, і ви зробите правильний вибір.