4.9
(2817)

Моделів черевиків із високим берцем різних виробників з усього світу дуже багато. Як вибрати підходящі, на що звернути увагу?

Берці для польових умов

Усі визначають ваші власні цілі та завдання. Що ви збираєтесь робити? Ходити лісом, здійснювати піші марш-кидки по пересіченій місцевості, лазити горами, чи досить просто вражати дівчат на вулиці міста? Для кожного із цих завдань є свої моделі.

Черевики, від яких потрібен просто агресивний вигляд, ми розглядати не будемо, тут все визначає свій смак. Взуття для польових умов повинне захищати ноги від травм та потертостей, холоду та води. Від стану ніг багато в чому залежить результат походу, від цього і відштовхуватимемося.Берці Берцак 2

Мобільність чи захист

Якщо доведеться активно переміщатися в умовах сильно пересіченої місцевості (наприклад, в горах), придивіться до армійських гірських черевиків з укороченим берцем, що забезпечує більшу рухливість гомілкостопу, жорсткішим для захисту від каміння, а також до трекінгових черевиків. Існують ще полегшені моделі (наприклад, знамениті берці-«чеченки»), їхня головна відмінність – мала вага, велика свобода для гомілкостопа на відміну від традиційних моделей. Мала вага забезпечується тоншою підошвою, композитними матеріалами самого берця (наприклад, вставками кордури). Такі черевики роблять, щоби багато ходити і навіть бігати. Головний недолік – вони гірше тримають воду і бруд, і в сльоту швидше розкисають.

Класичні берці більш універсальні і поєднують фізичний захист гомілкостопа від розтягувань, стопи за рахунок посилювальних вставок і супінаторів, вологостійкість і гідрофобність черевиків за рахунок пошиття і просочення шкіри, здатні забезпечити стопі деяку мобільність за рахунок крою і вставок.

Компанія «Берцак» пропонує берці класичних моделей, як традиційні, так і полегшені.Берці Берцак 3

Берці Берцак 3

Підошва

Особливі вимоги висуваються до підошви. Ось основні критерії:

Матеріал. Його вибір залежить від утилітарних завдань та сезону носіння. Наприклад, термоеластопласт добрий для холодів. У нього твердий і міцний зовнішній шар, а внутрішній пористий більш м’який. За рахунок цього така підошва не пропускає холоду зовні. А ось поліуретан хороший для міжсезоння та літа: він міцний, гнучкий, стійкий до зношування, але не розрахований на низькі температури.

Протектор. Рельєф підошви визначає, чи хорошим буде зчеплення підошви з льодом, чи підошва накопичуватиме бруд і траву, чи застрягатимуть у ній каміння та гравій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Для каких потребностей были созданы доски объявлений?

Вага. Вага черевиків залежить в основному від матеріалу підошви, від фактури протектора та від загальної товщини підошви. Берці – не найлегші черевики, навіть якщо йдеться про берців-«чеченок», тому орієнтуйтеся на свої потреби та можливості.

Геометрія. Підошва не повинна бути плоскою, якщо ви збираєтеся не тільки впевнено стояти, а й не менш впевнено ходити. Берці – не кросівки, у них у будь-якому разі жорстка підошва, і без деякого кута між пальцями та площиною п’яти ходити в них може бути непросто.

Просочення та вулканізація. Підошва взуття, в якому ходять по бензину, машинному маслу, розчинникам, повинна бути захищена просоченнями або вулканізацією.

Берці виробництва компанії «Берцак» забезпечені підошвами з найсучасніших і практичних матеріалів, що вибираються відповідно до сезону та умов носіння.

Порожній каблук – найчастіша причина виходу взуття з ладу. Литий каблук обтяжує черевики, але взуття з ним прослужить роки.

Сезонність

Ідеальний час для носіння берців – міжсезоння з температурним діапазоном від мінус десяти до плюс десяти градусів. Звичайно, ніщо не заважає носити берці в спеку і морози, але для цього все ж таки краще вибирати відповідне взуття.

Властивості полегшених берців ми розглядали. Підсумуємо їх відмінності:

Здатність «дихати» та посилена вентиляція

Мала вага за рахунок вставок кордури та подібних до неї матеріалів, більш тонкої та легкої підошви, перфорації верхньої частини берця.

Берці Берцак 4А ось на морози потрібні важкі черевики із щільної шкіри, з товстою підошвою з термоеластопласту або вулканізованої гуми, з утепленням.

Як утеплювач використовують хутро, штучне і натуральне, а також композитні вкладиші зі шкіри та мембранних матеріалів (гортекс, симпатекс та їх аналоги), що не пропускають вологу зовні і здатні підтримувати температуру всередині. За заявами виробників взуття з мембранними підкладками, нога в такому взутті не мерзне, не потіє, мембрана ефективно відводить вологу. І якщо хутро просто добре ізолює та зберігає тепло, то з мембраною не все так просто.

По-перше, потіти в мембрані ноги все одно будуть. Більше чи менше – питання індивідуальне, але якщо ви робите марш-кидок – ноги все одно будуть вологими. І пахнуть такі черевики не краще за інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Навіщо очищати воду для автомийок

За мембраною потрібен особливий догляд: ви не посушите такі черевики біля багаття, мембрана втратить свої властивості.

Черевики зі шкіряними та мембранними вкладишами треба носити зі спеціальними шкарпетками (у них немає жорстких швів, що випирають), щоб вкладиші не протерлися раніше часу. Механічно пошкоджений вкладиш позбавляє мембрану сенсу, вона відразу втрачає переваги над іншими матеріалами.

Ціна. Берці з мембраною коштують у 3-5 разів дорожче за звичайні. Чи коштує овчинка вичинки? Вирішувати вам.

Матеріал, з якого пошиті берці

Сучасні технології пропонують безліч матеріалів, які можуть замінити чи доповнити класичну хромову шкіру (нубук, замша, кордура). Для України оптимальна саме хромова шкіра: міцна еластична, теплоізолююча, вологостійка. Важливою конкурентною перевагою хромової шкіри є співвідношення ціна/якість. Такі черевики недорогі, при цьому відпрацьовують кожну вкладену в них копійку.

Не треба чекати від черевиків дива: якщо ви лізете в калюжі або йдете мокрою травою або болотцем – рано чи пізно промокнуть будь-які берці. Це все ж таки не гумові чоботи. Але хороші берці гарантовано витримають кілька годин, за рахунок просочення та якості вироблення шкіри.

Деякі сучасні матеріали вимагають особливого догляду: для них не годяться традиційні засоби (гуталін, віск, рицинова олія). Вибираючи взуття, зверніть на цей момент увагу: чи зможете ви будь-якої миті придбати необхідний крем для взуття?

Берці компанії «Берцак» шиються із хромової шкіри, у деяких моделях використовуються композитні матеріали, розраховані на використання у специфічних умовах.

Шнурівка та блискавкиБерці Берцак 5

Без шнурівки берці – не берці. Шнурівка допомагає підтримувати гомілковостоп на пересіченій місцевості та оберігати його від травм та розтягувань. Шнурівка допомагає підігнати берц по нозі, не перетягуючи і не надаючи надмірної свободи. Щоб уникнути потертостей під час довгих переходів, черевик повинен щільно прилягати до ноги.

Боковая молния предназначена для возможности быстро снять или надеть ботинок, это всего лишь вопрос удобства.

Деякі берці мають систему швидкого шнурівки, що дозволяє швидко затягнути черевики в екстремальній ситуації. Це особливі гачки у верхній частині берця, що дозволяють швидко накинути і затягнути шнурівку.

Армійські статутні чи цивільні берці?

Живе міф, що армійські берці, особливо західні, чимось кращі за цивільні моделі берців. У чому їхня підвищена “крутість” полягає, крім якогось уявлення про міфічну якість? Власне, ні в чому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Ультразвукова діагностика організму: переваги та недоліки

Головне обмеження будь-якого армійського взуття – вони мають бути низькобюджетними, тобто дуже дешево обходитися державі, зберігаючи при цьому максимальну якість. Фактично можна говорити про те, що армійські берці повинні з честю витримати термін служби солдата, а він у сучасних арміях становить у середньому від кількох місяців до кількох років. Як показує практика, у розвинених технологічно країнах технологія виробництва армійського взуття із цим завданням справляється – черевики протримаються термін служби, і не довше. З великим запасом міцності робиться американське військове взуття. А вся амуніція бундесвер розрахована саме на термін служби. Хочете зрозуміти, скільки вам прослужать армійські черевики – орієнтуйтесь на цей термін.

Не кожна армія світу готова надати своїм військовослужбовцям щось визначне. Якщо ви бачили італійські армійські берці, ви розумієте, про що йдеться. Те саме стосується і британських черевиків: навряд чи ви знайдете якусь перевагу в порівнянні зі звичайним взуттям для робітників.

Єдиний виняток – це берці для елітних армійських підрозділів, спецназу. На їх розробці та виробництві зазвичай не економлять. Такі берці зазвичай більше схожі на трекінгові черевики, де продумана кожна дрібниця. У них можна вибивати двері, бігати, лазити по деревах та горах. Купити таке взуття можна і в цивільному виконанні, обійдеться воно в невелику зарплату, і місити бруд ви в ній навряд чи зважитеся.

І не забувайте: армійські берці іноземних армій не розраховувалися на наш клімат та умови. Погуляйте в трекінгових черевиках із жовтого нубука по рідкому бруду лісу, різницю зрозумієте швидко.Берці Берцак 6

Висновок

Якщо у вас поки що немає власних переваг і досвіду, почніть з недорогих універсальних черевиків. Берці «Берцак» пошиті за традиційними лекалами армійських перевірених у справі черевиків з урахуванням нюансів. Ми пропонуємо берці на будь-який сезон: літні, демісезонні, зимові. Подивіться, що ми пропонуємо, ви без сумніву знайдете потрібну модель.

Якщо вас цікавить оптова купівля берців, ознайомтеся з нашою пропозицією https://bercy.in.ua/ .

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.9 / 5. Всього голосів: 2817

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитись: