4.8
(2372)

Сучасні інвертори користуються широким попитом у побуті та промисловості. Адже бувають ситуації, коли звичайним способом отримати змінний струм просто неможливо через несприятливу роботу електричної мережі. А для перетворення одного різновиду струму на інший потрібно використати саме інвертори.

Інвертор

Призначення та особливості інверторів

Надійний в роботі пристрій, конструктивно вважається генератором напруги. А теоретично (алй зазвичай й практично) за допомогою саме такого генератора на виході вийде струм абсолютно будь-якого виду та із необхідними параметрами для повноцінної роботи різних приладів. Отриманий під час перетворення в агрегаті струм не залежить від різних особливостей вхідного типу. Саме в цьому полягає одна із ключових особливостей та переваг інверторів: вони виробляють струм з регульованими характеристиками. Тобто, користувач аппарата може самостійно відрегулювати вихідний потік за необхідними для нього параметрами (частот/напруга).

Варто виділити 2 основні різновиди інверторних перетворювачів, а саме:

  • пристрої, які можуть отримати максимально якісну форму напруги (синусоїду);
  • агрегати, які розраховані на отримання вихідної напруги в максимально спрощеній формі (трапецеїдальний синус).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Гардеробная система: организация пространства с помощью обувных полок

Вибір утаткування базується на деяких умовах:

  • діапазоні напруги;
  • тривалісті включення;
  • діапазоні регулювання струму;
  • температурні особливості;
  • вентиляційні характеристики.

Опираючись на ці 5 умов, можна обрати якісну модель приладу, яка бде відповідати енергетичним потребам будинку.

Інвертори

Переваги сучасних інверторів

Активне застосування прилади отримали в різних системах виробництва електричної енергії із відновлюваних енергетичних джерел. Це обумовлено тим, що електрика, яка инадходить від вітрових/сонячних станцій, не відповідає встановленним мережевим параметрам. А установки можуть перетворити отриману енергію на стандартну напругу у 220 (інколи у 380) Вт. Це являється європейським стандартом для загальної мережі, який прийнятий також в Україні.

Устаткування має безліч переваг, до яких можна віднести надійність, стабільність роботи та довгий термін служби. Однак покупці мають знати, що агрегати поділяють на декілька типів і це впливає на робочі показники:

  • автономні. Працюють у парі з акумуляторними резервними батареями. Отримуючи від батарей напругу (12 до 48 В), залежно від типу батарей, моделі зможуть віддавати стандартні 220 В на техніку, яка їх споживає;
  • мережеві не потребують додаткової енергії (додаткового використання акумуляторних батарей). Усю перетворену енергію вони одразу віддають в загальну мережу, а тому мережеві зазвичай застосовують на зелених електростанціях, які призначені для вироблення електричної енергії у відновлюваних джерелах енергії;
  • гібридні поєднанують плюси автономних та мережевих. До особливостей можна віднести те, що вони здатні синхронізувати отриману напругу з сонячних панелей/вітрових станцій одразу з параметрами самої мережі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Хімчистка м'яких меблів з виїздом чому це зручно

Спеціалісти наголошують, що без мережного чи гібридного устаткування можна обійтися лише в тому випадку, якщо традиційні електростанції будуть використовуватися виключно для особистих потреб та не будуть потребувати синхронізації з мережею. При виборі потрібної моделі можуть виникнути складнощі, так як техніка данного виду має безліч нюансів. Для того, аби зробити правильний вибір та обрати якісний варіант, краще перед придбанням прокунсультуватися у спеціалістів. В цьому допоможуть менеджери інтернет-магазинів, які підбруть оптимальну модель згідно потреб кожного клієнта.

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.8 / 5. Всього голосів: 2372

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитись: