4.9
(782)

Свист і шум мікрофона виникає через так званого зворотного зв’язку (feedback). Про зворотний зв’язок звукового обладнання знає кожен, хто працював з мікрофонами. Але як прибрати цей неприємний гул? Знання головних моментів виникнення цієї перешкоди – значний крок на шляху до її запобігання.

Звуковий зворотний зв’язок – це дзвінкий шум (часто описується як вереск, свист, гул, шум та ін.), який іноді присутній в звукових системах. Це викликано «зацикленим сигналом», тобто сигналом, який рухається в безперервному циклі.

З технічної точки зору зворотний зв’язок виникає, коли посилення в контурі сигналу досягає «єдності» (посилення 0 дБ).

Одна з найбільш поширених причин виникнення зворотного зв’язку – це коли мікрофон подає сигнал в звукову систему, яка потім підсилює і виводить сигнал з динаміка і цей сигнал знову приймається мікрофоном. Чому мікрофон свистить 2

Звичайно, є багато ситуацій, які призводять до зворотного зв’язку. Наприклад, мікрофон може бути замінений звукознімачами електричної гітари. (Насправді багато гітаристи використовують контрольовану зворотний зв’язок для створення певного звукового ефекту. Це те, що відбувається, коли ви бачите, як гітарист підносить свою гітару близько до динаміка.)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Трекові світильники: інноваційне рішення для сучасного інтер'єру

Щоб усунути зворотний зв’язок, ви повинні перервати цикл зворотного зв’язку.

Ось кілька пропозицій по контролю зворотного зв’язку:

• Змініть положення мікрофона або динаміка, щоб вихід динаміка не подавався безпосередньо в мікрофон. Тримайте динаміки до аудиторії ближче, ніж мікрофони. • Використовуйте більш спрямований мікрофон. • Говоріть (або співайте) поруч з мікрофоном. • Вимикайте мікрофон, коли він не використовується. • Вирівняйте сигнал, знизивши частоти, які викликають зворотний зв’язок. • Використовуйте шумові ворота (автоматично відключає сигнал, коли він опускається нижче певного порогу) або фільтр. • Знизьте вихід динаміка, щоб мікрофон не захопив звук, що виходить з нього. • Намагайтеся не направляти динаміки прямо на поверхні, що відбивають, такі як стіни. • Використовуйте системи персонального моніторингу замість нижніх сценічних моніторів.

Також ви можете придбати “подавлювач зворотного зв’язку” – цей прилад являє собою автоматичний еквалайзер, який може виявляти шумливу частоту і автоматично її знижувати при появі неприємного свисту і гулу. Існують різні моделі з різним рівнем ефективності. Відомо, що кращі з них дають розумні результати. Натискаєте кнопку – і шум пропадає! Такі пристрої доступні в невеликих розмірах і в професійному виконанні – для монтажу на стійки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Где выгодно купить электрические массажеры оптом в Украине?

Сучасні придушувачі зворотного зв’язку оснащені такими додатковими функціями, як компресор, гейт, лімітер, а також еквалайзери різних типів – тобто все що потрібно для динамічної обробки сигналу в реальному часі.

До речі, на багатьох акустичних гітарах з підсилювачем (в електроакустичних гітарах) така функція часто вже вбудована.

Що ще слід знати про зворотний зв’язок?

Зворотній зв’язок може виникати на будь-якій частоті. Частоти, які викликають більшість проблем, будуть залежати від ситуації, але ключові фактори включають резонансні частоти кімнати, частотну характеристику мікрофонів, характеристики музичних інструментів (наприклад, резонансні частоти акустичної гітари) та ін.

Зворотній зв’язок може бути майже постійним або переривчастим. Наприклад, ви можете зменшити рівень гучності мікрофона, щоб зупинити безперервний зворотний зв’язок, але коли хтось говорить в нього, ви все одно можете помітити слабкий дзвін або неприємний тон голосу. В цьому випадку зворотний зв’язок все ще є проблемою, і необхідно зробити подальші дії.

Як ви бачите, вирішити проблему зворотного зв’язку реально, тільки слід грамотно підходити до її усунення. Наш інтернет-магазин KumCenter з легкістю допоможе вам в цьому! На нашому сайті ви знайдете широкий асортимент придушувачів зворотного зв’язку, односпрямованих мікрофонів (кардіоідні, суперкардіоідние, гіперкардіоідні), якісне звукове обладнання, мікшерні пульти і багато іншого, що допоможе вам мінімізувати або повністю усунути виникнення свисту і гулу під час ваших виступів перед аудиторією. Придбати вбрання музичне обладнання дуже просто – завдяки зручному сервісу замовлень онлайн, а доставку товару здійснять наші поштові та кур’єрські служби в будь-який куточок України. Телефонуйте, замовляйте і насолоджуйтеся якісним і чистим звуком!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Ламінатори: Надійний захист ваших документів

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.9 / 5. Всього голосів: 782

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитись: