Компактний циліндричний елемент живлення застосовується більше, ніж 70 років. Однією із найпоширеніших таких батарей являється літієва батарейка С. Про її характеристики та можливості й буде написано нижче.
Характеристика пристрою
Для початку необхідно зрозуміти: що ж являє собою гальванічний елемент живлення типу С? Це циліндричний пристрій, всередині якого знаходяться хімічні речовини. Саме завдяки їхній взаємодії на контактах ми й отримуємо електричний струм.
Літієва батарейка С може перезаряджатися до 600 разів, а іноді навіть і більше. Дане джерело має діаметр 25 мм при висоті 50 міліметрів, його маса – 62 грами. Щодо місткості, вона сягає від 2500 до 5000 мА/г. Робочою температурою для пристрою являється -5°C – +50°C. При ній він може функціонувати до 10 років. Номінальна напруга – 3,7 V.
Що стосується можливості перезарядження, літієві батарейки тип С реально перезарядити (якщо вони являються акумулятором). Заряд відновлюється при встановленні їх у спеціальний пристрій. Сольові та лужні батареї в такому випадку програють, бо їх відновити неможливо.
Якщо Ви порушили інструкцію користування гальванічним пристроєм, результатом може стати вибухова розгерметизація. Саме тому, побачивши, що розряд досягає критичного значення, необхідно негайно вийняти батарею з електропристрою. Замість нього встановіть нову, чи АКБ, котрий перезаряджається.
Де застосовуються?
Літієві батарейки С можна застосовувати багато де. Портативні джерела енергії використовують в пристроях, котрим необхідно багато електроенергії.
Частіше за все літієва батарейка тип С встановлюється в батарейні відсіки:
- дитячим іграшкам;
- ліхтарям;
- вимірювальним приладам;
- радіоприймачам.
Дані елементи живлення також можуть установити у стаціонарно розташовані побутові електричні пристрої. Як приклад, можна навести що за допомогою 1-2 приладів здійснюється запал пального в водонагрівальних колонках чи газових плитах.
Багато людей, через невелику вартість, обирають сольовий елемент живлення С. Проте вони забувають про один дуже важливий момент – це псевдо економія, адже такі батареї мають невеликий термін придатності. Краще все-таки надати перевагу дорожчому пристрою з літію. Це буде виправдано вже лише однією лиш можливістю використовувати літієві батарейки С в потужних електропристроях.
Джерело: https://primetrade.com.ua/product-category/elementi-zhivlennia/attr-battery_size-c-uk/